fbpx

Często dostajemy pytania, czy dostępne u nas olejowane stoły dębowe są odporne na zabrudzenia. Jako producent mebli postawiliśmy na naturalne wykończenie – olejowosk.

Jak pielęgnować meble pokryte olejowoskiem?

Powłoka olejowosku z czasem się ściera, nawet w wyniku zwykłego codziennego użytkowania. Dlatego tak ważne jest systematyczne dbanie o meble, by przez długie lata wyglądały jak nowe.

Najważniejszą kwestią przy meblach olejowanych jest to, by nie używać do pielęgnacji produktów do mebli lakierowanych, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię blatu. Do codziennej pielęgnacji możemy używać zwilżonej ściereczki lub gąbki, w przypadku mocniejszych zabrudzeń z małą ilością detergentu, na przykład płynu do naczyń.

Warto raz na tydzień – dwa użyć środka do czyszczenia i pielęgnacji (zalecamy Osmo). Wydaje się to uporczywe, ale robimy to z taką samą częstotliwością, jak wycieramy kurze, a blat stołu ma odświeżoną powłokę olejowosku, dzięki czemu odsuwamy w czasie konieczność pokrycia stołu kolejną warstwą.

Ważne jest też, by nie stawiać gorących naczyń bezpośrednio na blacie stołu, ponieważ może to spowodować odparzenie drewna.

Raz na parę miesięcy konieczne jest ponowne pokrycie blatu olejowoskiem.
O tym, jak wykonywać taką konserwację, w następnym artykule.