fbpx

W naszej manufakturze bazujemy na litym drewnie wielu gatunków. W standardowej produkcji mamy dąb, jesion, orzech europejski oraz sosnę. Na specjalne zamówienie możemy również użyć innego drewna.
Powierzchnię mebli zabezpieczamy olejowoskiem na bazie naturalnych olejów i wosków. Drewno pokryte olejowoskiem oddycha, jednocześnie nadając mu hydrofobowość, dzięki czemu jest odporne na plamy i zabrudzenia. Stoły z litego drewna pokryte olejowoskiem są miłe w dotyku, a przez brak grubej lakierniczej powłoki mamy rzeczywisty kontakt z naturalnym materiałem.
Olejowosk, którego używamy, jest dopuszczony do kontaktu z żywnością lub do stosowania przy produkcji zabawek dziecięcych (wg EN1186 – 11/14) lub (EN 71-3).

Dąb

Najbardziej popularny gatunek drewna. Lity dąb jest trwały, twardy i odporny na ścieranie. Drewno dębowe charakteryzuje się wyraźnym rysunkiem słojów oraz wysoką podatnością na barwienie. Charakterystyczną i pożądaną cechą dębu jest błyszcz, czyli skupione promienie rdzeniowe, które pięknie odbijają światło, dając niepowtarzalny efekt wizualny.
Drewno dębowe użyte do produkcji naszych mebli jest starannie selekcjonowane, może posiadać zdrowe sęki, czarne sęki do 5mm średnicy oraz niewielką ilość powierzchownych spękań i bieli.
Meble z litego dębu oferujemy w dwóch wykończeniach (szczotkowanym i polerowanym) oraz siedmiu kolorach.

ZAMÓW PRÓBNIKI

Kolorystyka dębu

Jesion

Jesion jest bardzo niedocenianym gatunkiem drewna, mimo pięknego usłojenia i różnorodnej kolorystyki. Twardość jesionu jest porównywalna do dębu. Jesion cechuje się bardzo jasną, prawie białą bielą, i łososiowo-żółtą twardzielą. Usłojenie jesionu jest podobne do drewna dębowego.
Jesion oferujemy wyłącznie w wykończeniu polerowanym i naturalnym kolorze.

Orzech europejski

Trudno znaleźć drewno o tak dużym zróżnicowaniu wyglądu. Trudno znaleźć dwa takie same kawałki drewna orzecha europejskiego, żadna deska nie jest identyczna pod względem rysunku i koloru. Właśnie z tego najbardziej znany jest orzech europejski. Ma kolor od jasno-szarego, poprzez brązowe do brązowo-czarnego. Posiada wyraziście pasiasty rysunek, bardzo nieregularny, skomplikowany, przypomina bardzo rzadkie gatunki egzotyczne. Rzadko spotykany, w pełni pokazuje możliwości natury w tworzeniu skomplikowanych wzorów i mnogości kolorów, przez to ogromnie ceniony w meblarstwie.