fbpx

W naszej manufakturze bazujemy na litym drewnie wielu gatunków. W standardowej produkcji mamy dąb, jesion, orzech europejski oraz sosnę. Na specjalne zamówienie możemy również użyć innego drewna.
Powierzchnię mebli zabezpieczamy olejowoskiem na bazie naturalnych olejów i wosków. Drewno pokryte olejowoskiem oddycha, jednocześnie nadając mu hydrofobowość, dzięki czemu jest odporne na plamy i zabrudzenia. Stoły z litego drewna pokryte olejowoskiem są miłe w dotyku, a przez brak grubej lakierniczej powłoki mamy rzeczywisty kontakt z naturalnym materiałem.
Olejowosk, którego używamy, jest dopuszczony do kontaktu z żywnością lub do stosowania przy produkcji zabawek dziecięcych (wg EN1186 – 11/14) lub (EN 71-3).

Dąb

Najbardziej popularny gatunek drewna. Lity dąb jest trwały, twardy i odporny na ścieranie. Drewno dębowe charakteryzuje się wyraźnym rysunkiem słojów oraz wysoką podatnością na barwienie. Charakterystyczną i pożądaną cechą dębu jest błyszcz, czyli skupione promienie rdzeniowe, które pięknie odbijają światło, dając niepowtarzalny efekt wizualny.
Drewno dębowe użyte do produkcji naszych mebli jest starannie selekcjonowane, może posiadać zdrowe sęki, czarne sęki do 5mm średnicy oraz niewielką ilość powierzchownych spękań i bieli.
Meble z litego dębu oferujemy w dwóch wykończeniach (szczotkowanym i polerowanym) oraz siedmiu kolorach.

ZAMÓW PRÓBNIKI

Kolory dębu

bielony dąb Biały pigment wnika w pory dębu, nadając mu wyraźnie jaśniejszy kolor. Meble w kolorze bielonym są cechą charakterystyczną stylu prowansalskiego czy shabby chic, jednak świetnie sprawdzają się również w minimalistycznych wnętrzach, gdzie kolor gra drugorzędną rolę.
średni dąb Kolor średni charakteryzuje się delikatnie ciemniejszą barwą i widocznymi porami drewna, dzięki ciemnemu barwnikowi. Kolor średni sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych i klasycznych, w których miodowy odcień naturalnego dębu będzie zbyt ciepły.
ciemny dąb Dąb o ciepłej, brązowej barwie jest świetnym kontrastem dla podłóg dębowych w naturalnym odcieniu. Pięknie komponuje się ze stalą nierdzewną, dając wysoki kontrast.
naturalny dąb Klasyczny miodowy, złotawy odcień dębu pasujący do każdego stylu. Pięknie nasycona i ciepła barwa drewna uwypukla najpiękniejsze cechy drewna. Ten kolor będzie współgrał ze wszystkimi lakierowanymi i olejowanymi meblami i podłogami, które nie były barwione.
kasztanowy dąb Niezwykle ciekawy odcień o rudawo-kasztanowym zabarwieniu. Doskonale komponuje się z gatunkami egzotycznymi i daje niezwykły kontrast w połączeniu z naturalnym dębem.
surowy dąb Odcień, który drewno dębowe posiada aż od surowej deski. Dokładnie dobrana kompozycja olejów i wosków sprawia, że możemy zachwycać się jego surowym odcieniem mimo impregnacji.
przydymiony dąb Odcień przypominający wędzony dąb. Chłodny, ciemny odcień drewna nada meblom wyjątkowego charakteru. Kolor bardzo dobrze współgra z meblami wykonanymi z orzecha amerykańskiego.

Jesion

Jesion jest bardzo niedocenianym gatunkiem drewna, mimo pięknego usłojenia i różnorodnej kolorystyki. Twardość jesionu jest porównywalna do dębu. Jesion cechuje się bardzo jasną, prawie białą bielą, i łososiowo-żółtą twardzielą. Usłojenie jesionu jest podobne do drewna dębowego.
Jesion oferujemy wyłącznie w wykończeniu polerowanym i naturalnym kolorze.

Orzech europejski

Trudno znaleźć drewno o tak dużym zróżnicowaniu wyglądu. Trudno znaleźć dwa takie same kawałki drewna orzecha europejskiego, żadna deska nie jest identyczna pod względem rysunku i koloru. Właśnie z tego najbardziej znany jest orzech europejski. Ma kolor od jasno-szarego, poprzez brązowe do brązowo-czarnego. Posiada wyraziście pasiasty rysunek, bardzo nieregularny, skomplikowany, przypomina bardzo rzadkie gatunki egzotyczne. Rzadko spotykany, w pełni pokazuje możliwości natury w tworzeniu skomplikowanych wzorów i mnogości kolorów, przez to ogromnie ceniony w meblarstwie.

Tapicerka

Używamy najwyższej klasy tapicerki o odporności 165000 cykli według testu Martindale’a. Gramatura tapicerki 470g/m2, jest wykonana w 100% poliestru. Tapicerka posiada technologię easy clean, dzięki czemu niestraszne jej żadne zabrudzenia.

Na życzenie sprowadzamy inne kolory tego samego producenta (można je obejrzeć we wzorniku), możemy również zamówić inną tkaninę bądź wykonać meble z tkaniny powierzonej.

Kolorystyka może się różnić w rzeczywistości.

navy blue chocolate
beige steel
vanilla grey